top of page

Hakkımızda

Eincornat 2021 yılında, Siyez Buğdayı’nın tanınmayan coğrafyalara, Avrupa, Amerika, Asya ve diğer kıtalara anavatanı olan Türkiye’den gönderilmek üzere, Dr.Alper Alkan tarafından kurulmuştur.

Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Alper Alkan aynı zamanda, diş hekimi olup; anavatanı Türkiye olan ve dünyada genetiği değişmemiş tek tohum  “Siyez” in bilinen  coğrafyalar dışında da tanınması bilinmesi amacıyla, Eincornat İth. İhr. San. Tic. Ltd. Şti. kurmuştur. 
Peki bir diş hekimi olan Dr. Alper ALKAN hangi sebep ile “Siyez Buğday ve Un”unun dünyaya açılımı için bu işe girişmiştir?

Kendisi şu şekilde cevaplıyor:

SİYEZ BUĞDAYI;

Geçmişi 12 bin yıl öncesine dayanan genetiği değişmemiş tek tohum, tarihteki ilk ekili tahıl türlerinden birisidir. Siyez buğdayının ilk olarak Güneydoğu’da bulunan Şanlıurfa Karacadağ’da yetiştirildiği düşünülüyor. Günümüzde siyez buğdayı en çok Kastamonu bölgesinde yetiştiriliyor ve hatta Kastamonu Siyezi olarak anılıyor. Siyez buğdayını farklı kılan en büyük özellikler; protein ve karotenoidler açısından modern buğdaylara göre daha zengin olmasıdır.


SİYEZ UNU;

•    Tip 2 Diyabete Yakalanmanızı Geciktirebilir.
•    Siyez Unu Kilo Vermeye Yardımcıdır.
•    Siyez Unu Kalp,Felç ve Kanser Gibi Hastalıklardan Korunmanıza Yardımcı Olabilir.
•    Siyez Unu Göz Sağlığınızı Destekler.
•    Siyez Unu Kolesterol İçermiyor.
•    Besin Değeri Zengin Siyez Unu ile Sağlıklı Bir Yaşam.
•    Çocuğunuz İçin de Siyez Unlu Gıdaları Tercih Edebilirsiniz.
Anavatanı Türkiye olan bu derece kıymetli SİYEZ BUĞDAYI’nın bilinmeyen ve tanınmayan tüm  coğrafyalara, tanıtılması ve bilinmesi için olan bu  girişimi ile tüm dünyada daha sağlıklı bireyler ve özellikle de daha sağlıklı çocuklar yetiştirmek için bu yola çıktığını ifade ediyor.

 
eincornat-hakkimizda.jpeg
alper alkan_edited.jpg
siyez-bugdayi-nedir.jpg
siyez-bugdayi.jpg
bottom of page